20.01.2016 - W dowód naszej miłości.

W polskiej tradycji obchodzonych jest w ciągu roku wiele świąt. Mają one wymiar państwowy, religijny a także społeczny. Jednym z nich jest Dzień Babi i Dziadzia, przypadający na 21 i 22 stycznia. Jest to stosunkowo młode święto, ma około 50 lat. Pomysł powstania święta w Polsce pojawił się w tygodniku "Kobieta i Życie" w 1964. Za koleje ważne wydarzenie, które wpłynęło na zakorzenienie się święta w kalendarzu, można uznać obchody 85 urodzin niezapomnianej aktorki i śpiewaczki Mieczysławy Ćwiklińskiej , której w dniu 21 stycznia wręczono tort i życzenia, za rolę „babci” którą zagrała w sztuce. W następnym roku , Warszawska gazeta "Express Wieczorny" ogłosiła ten dzień jako ogólnopolski Dzień Babci. Następny dzień uznano jako Dzień Dziadka i tradycja podtrzymywana jest do dnia dzisiejszego.
Nie da się w kilku zdaniach wyrazić ogromu dobroci, jaką otrzymujemy od naszych Babć i Dziadziów. Są Oni najlepszymi słuchaczami, przyjaciółmi, opiekunami wnucząt. Z racji swojego długoletniego doświadczenia życiowego, potrafią rozwiązywać najtrudniejsze sytuacje, a ich bezinteresowna miłość i poświęcony czas , skłania wnuczęta do bezgranicznego zaufania.

Przed nami wyjątkowe święta- Dzień Babci i Dzień Dziadzia. Pragniemy z całego serca życzyć Wam Kochani radości, zdrowia, pogody ducha. Dziękujemy za miłość i troskę, jaką otaczacie na co dzień Wasze wnuki.

20.01.2016 - Śpiewajcie i grajcie Mu

„Śpiewajcie i grajcie Mu…” – pod takim tytułem 13 stycznia 2016 r. odbył się w Przedszkolu Publicznym nr 14 w Tarnowie IV Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Nasze przedszkole reprezentował zespół z grupy IV , w składzie: Lenka, Zosia, Maja, Hubert oraz Krzyś. Dzieci wykonały piękną i wzruszającą pastorałkę autorstwa Magdy Anioł pt.” Narodził się w stajence”. Dzieciom gratulujemy występu, a organizatorom dziękujemy za serdeczną atmosferę, gościnność a zwłaszcza za idee propagowania wśród dzieci kultury muzycznej oraz tradycji kolędowania.

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] ... [55]