20.01.2016 - Spotkania przy stole

Wigilijny stół jest symbolem zgody i wzajemnej miłości. Nie można zasiadać do niego bez należytego przygotowania i staranności. W przeddzień Bożego Narodzenia zbieramy się w rodzinnym i przyjacielskim gronie, by oczekiwać z radością na święta.
Kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu miały miejsce niezwykłe spotkania. Były to grupowe i rodzinne wigilie , spędzone w radosnej i pełnej pokoju atmosferze. Przy wspólnym stole zasiedli również emerytowani pracownicy przedszkola oraz członkowie Tarnowskiego Klubu Seniora „Złoty Wiek” . Uroczystość rozpoczął przepiękny występ dzieci z grupy IV , które zaprezentowały przedstawienie o tematyce wigilijnej. Urokliwa sceneria oraz tkliwe teksty wzruszały do łez. Po występach odbył się poczęstunek oraz serdeczne rozmowy. Wspomnienia byłych pracowników przeplatały się z opowieściami o teraźniejszości obecnie pracujących osób. Cudowne międzypokoleniowe spotkanie stało się dowodem na to, jak ważne jest współdziałanie pokoleń oraz to, że czerpanie od siebie wzajemnych wartości przyczynia się do szczęścia każdego z obdarowanych.
Z całego serca dziękujemy Naszym Drogim Gościom za przybycie , do zobaczenia.
Zapraszamy do galerii zdjęciowej i video.

20.01.2016 - Cała Polska czyta dziecom

Idea Fundacji „ABC XXI- Cała Polska czyta dzieciom” oraz szczytne cele przyświecające kampanii są w naszym przedszkolu realizowane codziennie. Wiemy bowiem, że czytanie dzieciom jest skuteczną, tanią i przyjazną metodą wspomagania ich wszechstronnego rozwoju, a także mądrym sposobem spędzania z nimi czasu.
Corocznym zwyczajem, w listopadzie w ramach przedsięwzięć przedszkola, organizujemy uroczystość, która w swoich założeniach ma propagować wśród dzieci idee czytelnicze . W tym roku inspiracją tematyczną imprezy było propagowanie zdrowego stylu życia. W trakcie uroczystości dzieci zaprezentowały przedstawienia o tematyce prozdrowotnej m.in. „Rady Doktora Zdrówko” „W świecie mikrobów” .Zabawne scenki przeplatały mądre myśli zachęcające do spożywania zdrowych posiłków, dbania o higienę, poddawania się badaniom. W czasie trwania spotkania nie obyło się bez rebusów, zagadek i oczywiście czytania literatury. Nasi Szanowni Goście- Członkinie Klubu Seniora Złoty Wiek zaprezentowały dzieciom wiersze i opowiadania nawiązujące do tematyki uroczystości. Przedszkolaki z zapartym tchem słuchały mądrych przesłań i obiecały że będą owe wskazówki stosować na co dzień.

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] ... [55]