20.01.2016 - Fachowe rady specjalisty

Realizując zagadnienia zawarte w planie rocznym, dotyczące promowania wśród dzieci zdrowego stylu życia, organizujemy spotkania z fachowcami, którzy oprócz przekazu teoretycznego , dbają o praktyczne ujęcie tematu i bezpośrednie doświadczenie. Mieliśmy zaszczyt gościć w naszym przedszkolu panią dietetyk, panią pielęgniarkę oraz ratownika medycznego, a spotkania adresowane były nie tylko do dzieci ale także rodziców. Tematyka spotkań dotyczyła m. ni. skutków szkodliwości barwników zawartych w produktach spożywczych, zasad zdrowego komponowania posiłków, zasad udzielania pierwszej pomocy .

20.01.2016 - Niezwykłe spotkanie

Trudno opisać radość przeżywaną przez dzieci podczas spotkania z Mikołajem. Niezwykłe emocje towarzyszące dniu 6 grudnia udzielają się również dorosłym.
Przedszkole wypełnia atmosfera wzajemnej życzliwości, nieskrywanej radości oraz wszechogarniającego dobra. Przykład świętego Mikołaja mobilizuje wszystkich do przyjmowania postawy dawania ze siebie tego, co najwspanialsze.

Nie chodzi tu oczywiście o rzeczy materialne, ale o takie wartości jak uczynność, bezinteresowność , chęć sprawiania innym radości. Pomysłów na podarunki jest wiele.
Pamiętajmy jednak że, by sprawić komuś przyjemność, nie potrzebujemy drogocennych prezentów, które oferują kolorowe reklamy. Można wzbudzić szczęście i uśmiech na twarzy drugiego człowieka mówiąc dobre słowo, przygotowując herbatę w zimowy wieczór, spędzając wspólnie czas z dzieckiem na rozmowie i zabawie. Takie prezenty mają o wiele większą wartość, bo pochodzą prosto z serca, a podarowany czas jest świadectwem naszej miłości, wdzięczności i chęci bycia razem. Jeśli zadbamy o takie skarby, to i Mikołaj o nas nie zapomni i w nocy z pewnością znajdziemy pod poduszką miłą niespodziankę- czego z całego serca wszystkim życzę.

P.s. Z całego serca dziękujemy Wszystkim Pomocnikom św. Mikołaja za poświęcony czas, zaangażowanie i sprawienie dzieciom niezwykłej radości.

Zapraszamy do bogatej galerii foto i video.

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] ... [55]