- Święto Marchewki

W kalendarz przedszkolnych uroczystości wpisała się coroczna Promocja Zdrowej Żywności. Ta barwna jesienna impreza przebiegała w tym roku pod hasłem „Urodziny Marchewki”. Właśnie to warzywo królowało w przedszkolu w dniu 30 października, a najmodniejszym w tym dniu kolorem z oczywistych racji , był kolor pomarańczowy i jego odcienie. Przedszkolaki starannie przygotowały stroje i oryginalne nakrycia głowy.
Każda grupa zaprezentowała się w krótkim programie artystycznym. Dzieci deklamowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły. Gospodarze uroczystości , dzieci z grupy V wraz z wychowawczyniami , paniami Małgosią i Ewą przygotowały ciekawe, tematyczne przedstawienia, między innymi uroczą bajkę o Smoku i dzielnym Szewczyku. Panie przygotowały dla przedszkolaków mnóstwo zagadek i zaprezentowały „wariacje” kulinarne z marchewką w roli głównej!
Po części artystycznej odbyła się degustacja zdrowych produktów : surówek, soków a także pysznego tortu marchewkowego.

- Nagroda "Zielony Ogród"

Chcemy się z Państwem podzielić radosną wiadomością. Nasze przedszkole zdobyło III miejsce w XIV edycji konkursu „Zielony Tarnów” .

Do rywalizacji zostało zgłoszonych wiele ogrodów, które oceniano w 4 kategoriach, a były to: ogród przy budynku jednorodzinnym, balkon, ogród przy budynku wielorodzinnym oraz kategoria w której zostaliśmy laureatem - ogród przy instytucji.

Szanownym Członkom Komisji dziękujemy za zaszczytne wyróżnienie, a wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczyniają się do tego by ogród pięknie wyglądał w ciągu całego roku, wyrażamy serdeczną wdzięczność.

Przy okazji chcemy nadmienić, że w tym roku na nasz ogród zostały zakupione nowe urządzenia, m.in. zestawy wielofunkcyjne dla dzieci młodszych i starszych, domek do zabaw , tablice do rysowania kredą, kiwaki, gra w kółko i krzyżyk. Zostały odnowione ławeczki i stoliki.

[1] ... [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55]